Na úvod - Karate team KCK

 Výjezd našich borců do Litvy (4. - 9. 7. 2012)

4. července se s plnými kufry vypravila výprava pěti členů, skládající se ze dvou coachů (Pavla Krátkého a Petra Kopeckého) a tří závodníků (Nikoly Krátké, Michaely Krátké a Jáchyma Kopeckého), letohradského KCK  TEAMU na cestu na MS ve WKC karate, které se konalo v Litvě v městě Šiauliai a tentokrát bylo součástí světových her pro neolympijské sporty.

 Již 6. července měli startovat první z českých borců.  Z našeho oddílu to byli hned dva, dorostenec Jáchym Kopecký a žákyně Michaela Krátká.  Oba byli velice dobře připravení a podali slušné výkony. Jáchym bohužel podlehl svému soupeři z Ruska, který nakonec skončil 3. Michaela byla úspěšnější.  Probojovala se skrze vyřazovací kola až do finále, kde proti ní nastoupila o hlavu větší domácí soupeřka.  Avšak Michaela bojovala až do konce, zvítězila a získala titul Mistra světa!

Já (Nikola), jsem bohužel nestartovala ani v jedné z kategorií (poprvé v životě jsem měla startovat v juniorské i seniorské kategorii), kvůli doprovodnému zranění nohy, které způsobily jiné zdravotní problémy.

Další den startoval i Pavel Krátký v kategorii kata + 40 let. Po napínavém finále skončil těsně pod stupni vítězů na 4. místě.

fotogalerie: www.facebook.com/media/set/ 

článek na stránkách Pardubického kraje

Již brzy zveřejníme krátký rozhovor s Michaelou. J

Pro KCK TEAM Nikola Krátká