Na úvod - Karate team KCK

Výběry Pardubického kraje bodují v celostátní lize.

Vítězstvím završily juniorky Výběru Pardubického kraje své vystupování v celostátní lize, kdy se finále konalo tento víkend v Ústí nad Labem.  Juniorky ve složení  Veronika Jandová, Lenka Jůzová, Nikola Krátká a Petra Krátká, postoupily do finále ze 2. místa.  Ve strhujících soubojích deklarovaly svoji připravenost a chuť zvítězit. Svým soupeřkám nedaly naprosto žádnou šanci a s náskokem celkově zvítězily. Na jejich úspěch navázali dorostenci, kteří ve složení Jáchym Kopecký, Marek Dostál a Jan Tesař, vybojovali velmi pěkné 2.místo. Škoda juniorů, kteří startovali ve složení Václav Unzeitig, Miroslav Richter a Jan Vaňous. Bohužel ve finále byli bez hlavní opory týmu Davida Berana a skončili těsně na  4. místě (rozdíl na 2. místo byl pouze o jedno vítězství). Pardubické výběry neobsadili všechny kategorie (chyběli muži, ženy a dorostenky) a přesto obsadily v celkovém hodnocení pěkné 3. místo. Ve výběru startovali členové oddílů: KARATE  TJ Jiskra Litomyšl, KARATE SK Ústí nad Orlicí, KARATE TEAM KCK – TJ SPARTAK OEZ Letohrad a TJ Jablonné nad Orlicí. Výběry vedli trenéři: ing. Petr Kopecký, Jiří Smékal a Pavel Krátký.

30.1.2010 se výběr našich nejúspěšnějších vydal na Mistrovství ČR SHIKON  asociace WKC v Jablonci nad Nisou. Jde o tradiční formu karate s poněkud tvrdším kontaktem, vyžadující větší důraznost a razantnost provedení. Ze 4 závodníků jsme přivezli celkem 5 medailí. Titul mistra ČR  v kumite +35kg  ml. žákyně vybojovala Michaela Krátká a k tomu si přidala 3. místo v kata, 2. místo v kumite st. žákyně do 45kg vybojovala Petra Vávrová, 2. místo v kumite kadetů vybojoval David Richtr, titul mistr ČR v kumite juniorek do 58 kg vybojovala Nikola Krátká.


Mistrovství  VČSKe seniorů a pohár mládeže
 se tentokrát konal v Malých Svatoňovicích u Trutnova. Přestože jsme vzhledem k jarním prázdninám nestartovali v plné síle, naši borci opět zvítězili v kategorii žactva, dorostu a juniorů. Tentokráte jsme však zvítězili i v seniorech (od 18 let), ve kterých jsme startovali jen občas. V tomto turnaji byli ostaršeni do dospělácké kategorie: David Beran a Nikola Krátká, což velmi pomohlo k vítězství. Exkluzivní výkon podala Nikola Krátká, která zvítězila ve 4 kategoriích.

Výsledky KATA:

3. kata ml. žákyně (7-11) Sabina Mačátová
1. kata st. žákyně (12-13) Petra Vávrová  
2. kata st. žákyně (12-13) Erika Mačátová
3. kata dorostenci (14-15) Jáchym Kopecký
3. kata dorostenci (14-15) Miroslav Richter
3. kata dorostenky (14-15) Iva Hofmanová
3. kata dorostenky (14-15) Lucie Výprachtická
1. kata junioři (16-17) Jan Faltus
1. kata juniorky (16-17) Nikola Krátká

Výsledky KUMITE
2. kumite ml. žáci -30kg Jan Stránský
2. kumite ml. žákyně +35kg Sabina Mačátová  
3. kumite ml. žákyně +35kg Michaela Krátká
3. kumite st. žáci -60kg Adam Hrdina
1. kumite st. žákyně -50kg Petra Vávrová
1. kumite st. žákyně +50kg Erika Mačátová
3. kumite dorostenci (14-15) -70kg Miroslav Richter
3. kumite dorostenci (14-15) -70kg David Richtr
3. kumite dorostenky (14-15) -54kg Lucie Výprachtická
3. kumite dorostenky (14-15) +54kg Iva Hofmanová
2. kumite junioři (16-17) BRH David Beran 
3. kumite junioři (16-17) BRH David Richtr
1. kumite juniorky (16-17) -59kg Nikola Krátká

Výsleky KATA senioři
1. kata muži David Beran 
2. kata muži Roman Krátký
1. kata ženy Nikola Krátká

Výsledky KUMITE senioři
3. kumite muži -67kg David Beran KCK Team 
3. kumite muži -67kg Kryštof Wotawa
1. kumite ženy -61kg Nikola Krátká
______________________________________________________________________________
 
Máme za sebou turnaj v KICK BOXU – Národní pohár Morava, kde se naši ukázali ve velmi dobré kondici. Nicméně je potřeba nabrat zkušenosti a cíleně se připravovat na turnaje KICK BOXU, kde jsou jiná pravidla a kde jsme zbytečně obdrželi trestné body za fauly.
Výsledky:
ml. žákyně = Petra Vávrová 1.místo nad 50kg a 2.místo do 50 kg. Michaela Krátká 2. Místo nad 50 kg, Nikola Krátká 2. místo do 60 kg, Miroslav Richter 3. místo do 70 kg.  Dobře se předvedl v mužích Kryštof Wotava, bohužel to na stupeň vítězů nestačilo.

Na začátku dubna se konal Pohár nadějí žactva a mládeže v Novém Boru, kde soutěžilo 428 borců z ČR a Slovenska. Vyrazili jsme v neúplné sestavě a i přes neúčast některých našich favoritů, byly výsledky slušné.
Výsledky:
KATA – dorostenky 3.m. Erika Mačátová
KUMITE –  žákyně  -50kg 1.místo Petra Vávrová, +50kg 3.místo Michaela Krátká, žáci -60kg 3.místo Adam Hrdina, +60kg  2.místo Jan Šrámek, dorostenci -65kg 3.místo Šimon Falta, dorostenky -50kg 1.místo Erika Mačátová, +50kg 3.místo Lucie Výprachtická, junioři -70kg 3.místo Robin Žďárek.
______________________________________________________________________________

Je za námi polovina soutěžní sezóny a bilance výsledků je slušná. Vývoj ukazuje, že bychom v počtu medailí mohli obhájit úspěšný loňský rok. V návaznosti na minulý turnaj jsme slíbili informace z největšího turnaje Grand prix Hradec Králové, kde bylo obsazeno více jak 1800 kategorií borci ze 27 států světa. V prvním dni si nejlépe vedla Nikola Krátká, která si s velkým rozdílem poradila se zahraničními soupeřkami. Po 8 vítězstvích ji velmi vážně poškodil český rozhodčí a po nerozhodném výsledku se Srbkou rozhodl o jejím postupu do semifinále verdikt rozhodčích, kdy domácí rozhodčí spolu se Srbem rozhodli proti Slovákovi a 2:1 prohrála. V neděli vybojoval Jan Šrámek krásné 3.místo v žácích nad 60kg, Petra Vávrová 3.místo žákyně -42kg a Michaela Krátká 2.místo žákyně nad 35kg, kde ve finále nestačila na reprezentantku Egypta.

Na Velké ceně Nymburka jsme vybojovali tato umístění:
KATA – 3.místo žákyně Petra Vávrová, 3.místo dorostenky Lucie Výprachtická
KUMITE – 1.místo -60kg Adam Hrdina, 3.místo žáci nad 60kg Jan Šrámek, 1.místo -50 žákyně -50kg,
3.místo junioři -76kg Miroslav Richter. Bohužel na turnaji chyběla řada našich borců.

Otevřené mistrovství Moravy a Slezska
V mezinárodní konkurenci jsme bohužel neobhájili loňské celkové 1.místo v počtu medailí a skončili jsme 2. Přesto turnaj lze považovat za úspěšný. Velmi pěkné výkony podali nováčci Daniel Jirásek a Jan Stránský. Nezalekli se velké konkurence a probili se do semifinále. Medaile oběma pak těsně utekla a skončili na tzv. „bramborových“místech.
Dan Jirásek předvedl nový rekord. Do konce zápasu zbývá 1 vteřina, Dan vystartoval a bodoval technikou cuki na hlavu a získává bod (zvítězil 5:1)
Výsledky KUMITE:
3.místo +35kg Sabina Mačátová, 2.místo -45kg Michal Doskočil, 3.míso  -60kg Martin Doskočil a Adam Hrdina, 1.místo -50kg Petra Vávrová, 3.místo nad 50kg Michaela Krátká, 3.místo -54kg Lucie Výprachtická, 3.místo -68kg David Richtr, 3.místo -76kg Miroslav Richter, 1.místo  -59kg Nikola Krátká.

Wakizaši cup Nymburk
KATA
muži – 2.místo David Beran
KUMITE:  2.místo -50kg Petra Vávrová, 3.místo nad 50kg Michaela Krátká, 3.místo nad 63kg Jáchym Kopecký, 3.místa -68kg David Richtr a Adam Rubeš, 1.místo -59kg Nikola Krátká, 2.místo nad 59kg Dominika Šťastná.

Grand Prix Ústí nad Labem velmi slušně mezinárodně obsazený turnaj
KATA muži – 2.místo David Beran
KUMITE:  1.místo žákyně -50kg Petra Vávrová, 2.místo žákyně nad 50kg Michaela Krátká, 3.místo dorost -70kg Jáchym Kopecký, 3.místo dorost -54kg Erika Mačátová, 2.místo junioři Robin Žďárek, 1.místo juniorky -59kg Nikola Krátká, 2.místo muži -67kg David Beran.

OBI Open Praha. Malá výprava, málo medailí. (pozn.: startovalo celkem 5 závodníků). 
2.místo žáci nad 60kg Jan Šrámek,  3.místo -76kg Miroslav Richter

Na četné dotazy rodičů, žáků základních a středních škol odpovídáme: ANO v září budeme přijímat nové členy. Informace dostanete během léta na www.karate.infotip.cz a v novinách GOLEMPRESS. Přejeme hezké prázdniny a pohodovou dovolenou.    
                      


TSUNAMI z Letohradu…..
naši karatisté přivezli 5x titul mistra ČR

Jako obávaná vlna tsunami smetli své soupeře letohradští karatisté na Mistrovství ČR KARATE ČABK, které se konalo 18.9.2010 v Praze. Tato asociace se vyznačuje tvrdším stylem, vyžaduje dobrou fyzickou připravenost a odolnost. Původně jsme měli mít poměrně slušnou výpravu, ale přišla zranění a obavy některých závodníků z tvrdších pravidel. Přestože nás bylo méně než obvykle, patřili letohradští mezi nejúspěšnější výpravy mistrovství. První se v mladších žácích představil Michal Šlezingr a Honza Stránský. Oba zápasili velmi odhodlaně a chtěli udělat ten nejlepší výsledek. Michal ve vyrovnaném zápase v semifinále vypadl a v boji o třetí místo těsně podlehl, skončil tak na 4.místě. Honza to však na soupeře „rozbalil“ tak, že se zastavil, až když vybojoval mistrovský titul. Ve starších žácích jsme měli Jana Šrámka, který v ostrých soubojích vybojoval úžasné 2.místo. V žákyních Petra Vávrová a Michaela Krátká zkušeně postupovaly přes své soupeřky, ve finále nezaváhaly a obě vybojovaly 1. místa. V kategorii kadetů jsme měli Jáchyma Kopeckého, který ve své váze vybojoval pěkné 3.místo a Nikolu Krátkou, která nedala soupeřkám šanci a smetla je z tatami jak ve své váze, tak na závěr i v kategorii bez rozdílu hmotnosti a přivezla do Letohradu 2 mistrovské tituly.   Pro Nikolu je to příprava na blížící se Mistrovství světa karate v Itálii.

1.místa a titul Mistr ČR: Jan Stránský, Michaela Krátká, Petra Vávrová, Nikola Krátká (55kg), Nikola Krátká (BRH)
2.místo: Jan Šrámek 
3.místo: Jáchym Kopecký
4.místo: Michal Šlezingr


BUDAPEST OPEN

Vyrazili jsme na velký mezinárodní turnaj Budapest open ve velmi omezené sestavě. Ze všech přihlášených nakonec vyjela děvčata Petra Vávrová, Michaela a Nikola Krátká. Na dvoudenním mega turnaji byla neopakovatelná atmosféra na které startovali tými ze všech kontinentů. Nejatraktivnější byly soupeřky z Chile, Brazílie, USA, Egypta, Izraele, JAR, Arabských zemí a dalších.
V cizím prostředí si dívky vedly dobře a výkonostně byly srovnatelné se svými soupeřkami. Nikole se nepodařilo prosadit a brzy skončila, lépe na tom byla Míša. Ta si vybojovala překvapivě postup do semifinále, kde těsně před koncem se její soupeřce podařilo skóre otočit a tak ji čekal boj o 3. místo, kde na domácí soupeřku mohutně podporovanou domácím publikem již nestačila. Petra neohroženě postupovala přez své soupeřky a s potřebným štěstím se jí podařilo zvládnout i finále, kde po nerozhodném výsledku zvítězila rozhodnutím rozhodčích a obsadila 1. místo. Za důstojnou reprezentaci dívkám děkujeme.  


Závěr sportovní sezóny se blíží. V sobotu 4.12.2010 nás čeká poslední významný turnaj dvoudenní Mistrovství žactva a mládeže ČR WKF v Hodoníně. Na tento turnaj se nominují nejlepší závodníci z ČR. Nominaci mohou jednotlivci vybojovat v celoroční sérii soutěží a turnajů. Z našeho oddílu se nominovalo celkem 21 chlapců a děvčat!!! Je to rekordní počet svěřenců našeho klubu a věříme, že udělají vše pro to, aby dobře reprezentovali náš oddíl a naše město.

Přehled výsledků uplynulých turnajů:
2.10.2010 CZECH GRAND PRIX Plzeň 2010 (mezinárodní turnaj). Startovali jsme v sestavě: Honza Stránský, Dan Jirásek, Michal Šlezingr, Petra Vávrová, Michaela Krátká, Jáchym Kopecký, Nikola Krátká, David Beran. Výkony našich borců nebyly špatné, ale na vítězství to dotáhla pouze Petra Vávrová, která vybojovala 1.místo.

9.10.2010 SHOTOKAN CUP Kostelec nad Orlicí (mezinárodní turnaj) 
KATA = 3.místo kata ženy – Nikola Krátká
kumite st. žáci -45kg = 2.místo Michal Doskočil
kumite st. žáci -60kg = 3.místo  Jan Moravec
kumite st. žáci +60kg = 3.místo  Jan Šrámek
kumite st. žákyně -50kg = 1.místo  Petra Vávrová
kumite st. žákyně +50kg = 3.místo  Michaela Krátká
kumite dorostenci -70kg = 3.místo Jáchym Kopecký
kumite dorostenky -54kg = 2.místo Erika Mačátová
kumite junioři -76kg = 3.místo Miroslav Richter
kumite junioři +76kg = 1.místo Ondřej Stejskal
kumite juniorky -59kg = 1.místo Nikola Krátká
kumite muži -67kg = 1.místo David Beran
Kumite tým = skvělý výkon podali naši závodníci: Jáchym Kopecký, Ondra Stejskal, Nikola Krátká
vybojovali 1.místo. V celkovém hodnocení jsme skončili na 2.místě za Kesl-ryu Praha a v hodnocení mládeže do 18 let jsme obsadili místo1.

16.10.2010 NORD BOHEMIA Ústí nad Labem (mezinárodní turnaj) 
kumite st. žáci +60kg = 3.místo Jan Šrámek
kumite st. žákyně -50kg = 1.místo Petra Vávrová

31.10.2010 Mistrovství VČSKe Dvůr Králové
kata ml. žáci = 3.místo Jan Stránský
kata st. žákyně = 2.místo Michaela Krátká, 3.místo Petra Vávrová
kata dorostenky = 1.místo Erika Mačátová
kata junioři = 1.místo Miroslav Richter, 2.místo Ondra Stejskal, 3.místo Jan Faltus
kata juniorky = 2.místo Dominika Šťastná, 3.místo Nikola Krátká
kata muži = 1.místo David Beran, 2.místo Jan Faltus, 3.místo Miroslav Richter
kata ženy = 1.místo Nikola Krátká, 2. Místo Dominika Šťastná
kumite ml. žáci -30kg = 1.místo Jan Stránský, 2.místo Daniel Jirásek
kumite ml. žákyně +35kg = 3.místo Sabina Mačátová
kumite st. žáci -45kg = 2.místo Michael Doskočil
kumite st. žáci -60kg = 1.místo Adam Hrdina, 3.místo  Jan Moravec
kumite st. žáci +60kg = 1.místo Martin Doskočil, 2.místo Jan Šrámek
kumite st. žákyně -50kg = 1.místo Petra Vávrová
kumite st. žákyně +50kg = 1.místo Michaela Krátká
kumite dorostenci -70kg = 1.místo Jáchym Kopecký
kumite dorostenci +70kg = 2.místo Dmitrij Raški
kumite dorostenky -54kg = 3.místo Erika Mačátová
kumite junioři -68kg = 1.místo David Richtr

kumite junioři -76kg = 1.místo Miroslav Richter
kumite junioři +76kg = 1.místo Ondřej Stejskal
kumite juniorky -59kg = 3.místo Nikola Krátká
kumite juniorky +59kg = 1.místo Dominika Šťastná
kumite team junioři = 2. a 3.místo
kumite juniorky = 1.místo
kumite muži -70kg = 1.místo David Beran, 2.místo David Richtr
kumite muži +80kg = 3.místo Ondřej Stejskal
kumite ženy -60kg = 1.místo Nikola Krátká

Náš oddíl byl bezkonkurenčně nejúspěšnějším oddílem Pardubického a Královéhradeckého kraje.

20.11.2010 Vánoční turnaj Mladá Boleslav
kumite žáci +60kg = 3.místo Jan Šrámek
kumite žákyně -48kg = 1.místo Petra Vávrová
kumite žákyně +48kg = 1.místo Michaela Krátká
kumite dorost -70kg = 2.místo Jáchym Kopecký


 Jízda ve velkém stylu.
Tak by se dalo nazvat završení závodní sezóny v Ústí nad Orlicí, kde se konal  27.11.2010  tradiční „Pohár starosty Ústí n.O.“. Na tento ročník se sjel rekordní počet závodníků z ČR (včetně jednoho polského klubu) a my jsme vyrazili s mohutnou podporou fanoušků a s odhodláním „urvat trofej pro vítěze“.  V roce 2008 jsme zvítězili jako nejúspěšnější klub a vyhráli cenu pro nejlepší tým. V loňském roce jsme s těsným rozdílem obsadili 2.místo. O tento pohár vždy bojují jednotlivé kluby součtem medailí a přes to, že se jedná o celorepublikovou soutěž, je to v posledních 5 letech vždy souboj mezi naším a domácím týmem. Letos jsme poprvé nasadili nováčky s bílým a žlutým pásem a rozhodně si nevedli špatně. Perfektní výkony předvedli: Žaneta Jantačová, Filip Černohouz, Jana Drymlová, Víťa Šrámek, Natálie Andrová, Marek Fabo, David Haltmar, Lenka Krejsová, Jan Marek, Tadeáš Moravec, Radim Patkolo a další. Nejlepšími závodníky v kategorii OPEN – memoriálů J. Hanzla a O. Snítilého se stali naši David Beran a Nikola Krátká. Nejlepší závodník turnaje a speciální cenu broušený pohár vybojovala Nikola Krátká = se 3 zlatými medailemi a jedním 3.místem.

Výsledky našich závodníků:
kata ml. žáci (7-11) 8. a 7.kyu = 2. m. - Marek Náhlik, 3.m. Matěj Kosek, 3.m. - Radim Patkolo
kata ml. žákyně (7-11) 8. a 7.kyu = 3.m. - Žaneta Jantačová
kata dorostenci (14-15) = 3.místo - Jáchym Kopecký
kata dorostenky (14-15) =  3.místo - Iva Hofmanová 
kata junioři (16-17) = 2.místo - Miroslav Richter, 3.místo - Robin Žďárek
kata juniorky (16-17) = 3.místo - Nikola Krátká
kata muži = 1.místo - David Beran, 2.místo - Roman Krátký
kata ženy = 1.místo - Nikola Krátká
kumite ml. žáci -30kg = 1.místo - Jan Stránský, 2. místo - Daniel Jirásek
kumite ml. žáci  -40kg = 3.místo -  Albert Vacek
kumite ml. žákyně +35kg = 3.místo Sabina Mačátová, 3.místo - Anita Sovová
kumite st. žáci -45kg = 1.místo - Michal Doskočil
kumite st. žáci -60kg = 1.místo - Martin Doskočil, 2. místo - Marek Petrjánoš, 3.místo - Jan Moravec
kumite st. žáci +60kg = 2.místo - Jan Šrámek, 3.místo - Adam Hrdina
kumite st. žákyně -50kg = 1.místo - Petra Vávrová
kumite st. žákyně +50kg = 1.místo - Michaela Krátká
kumite dorostenci (14-15) +63kg = 1.míso - Jáchym Kopecký, 3.místo - Dmitrij Raški
kumite dorostenky (14-15) -54kg = 2.místo Gabriela Krátká
kumite dorostenky (14-15) +54kg = 2.místo - Iva Hofmanová
kumite junioři (16-17) -68kg = 3.místo - David Richtr
kumite junioři (16-17) -76kg = 1.místo Robin Žďárek, 2.místo - Miroslav Richter
kumite juniorky (16-17) -59kg = 2.místo - Petra Krátká
kumite juniorky (16-17) +59kg = 1.místo - Nikola Krátká
kumite muži -70kg = 1.místo - David Beran
kumite team st. žáci = 2.místo KCK Team "A",  3.místo KCK Team "B"
kumite team dorostenci (14-15) = 1.místo (Kopecký Jáchym, Doskočil Martin, Moravec Jan)
kumite team dorostenky (14-15) = 1.místo (Vávrová Petra, Krátká Michaela, Hofmanová Iva)
kumite team muži = 3.místo (Beran,  Žďárek, Stejskal)

Úplný konec sportovní sezóny byl o víkendu 4.-5.12.2010, kdy posledním významným turnajem bylo dvoudenní Mistrovství žactva a mládeže ČR WKF v Hodoníně. Na tento turnaj se nominují nejlepší závodníci z ČR, kteří si vybojovali nominaci v celoroční sérii soutěží a turnajů. Z našeho oddílu se nominovalo celkem 21 chlapců a děvčat!!! Je to rekordní počet svěřenců našeho klubu. Bohužel nemoci si vybrali svoji daň a tak nás reprezentovalo celkem 13 borců. V sobotu podali skvělé výkony junioři Robin Žďárek, David Richtr a Míra Richter. Všichni měli společný jmenovatel, prohráli s reprezentanty ČR a to těsně o 1 bod. Dorostenec Jáchym Kopecký skončil těsně před finálem a ve vyrovnaném boji bohužel neustál souboj o 3.místo. Lépe se dařilo děvčatům, dorostenka Erika Mačátová vybojovala ve váze do 54kg pěkné 3.místo a neskutečný, vyzrálý výkon podala Nikola Krátká. Svým soupeřkám nedala šanci, během turnaje je do ničeho nepustila  a s převahou vybojovala 1.místo. V tomto roce se jí podařilo získat všechny významné poháry, vyhrát ligu družstev ČR, získala všechny mistrovské tituly asociací WKC (-60kg), WUKO (-60kg a BRH) a poslední čtvrtý titul WKF. Vybojovala si tak nominaci na Mistrovství Evropy v březnu 2011. V neděli se předvedli žáci. V mladších měli premiéru Jan Stránský a Dan Jirásek, kteří se i přes dobré nasazení a vůli po vítězství neprosadili. Stejně tak ve starších žácích Michaela Krátká, která trochu smolně skončila a poprvé skončila bez medaile. Jan Šrámek a Jan Moravec podali sebevědomý výkon, oba bohužel na medaili nedosáhli. Perfektně se předvedl Martin Doskočil, který vybojoval 3.místo škoda, že bratr Michal musel kvůli horečkám zůstat doma. Vítězstvím završila perfektní sezónu i Petra Vávrová, která ve starších žákyních do 50kg obhájila loňský titul a k titulu v asociaci WUKO přidala i WKF. Celková připravenost všech byla velmi dobrá, výkony byly slušné a možná některým chybělo trochu štěstíčka.
Na konci loňské závodní sezóny jsme byli přesvědčeni, že náš tým dosáhl vrcholu a více medailí nemáme možnost získat. Tento rok, jak je vidět v tabulce, se podařilo ještě něco přidat.
http://www.karaterec.com/cz/catalog_club_medals.php?c_id=34 

Poděkování za svědomitou práci patří zejména trenérům:
Františku Jelínkovi,  ing. Josefu Foglovi, Danu Novému, Květě Krátké, Pavle Nové, ing. Petrovi Kopeckému a Pavlovi Krátkému.