Na úvod - Karate team KCK

O klubu

Založení klubu: Květen 1988

sensei: Mgr. Pavel Krátký, 6. DAN
poprvé začal trénovat v Opavě r. 1981

TOP:
- nejúspěšnější závodník Roman Krátký, 4.DAN cvičí od r.1990, specializace KATA (1. medaili získal v r. 1992 z mistrovství ČR v kumite). Mezi nejvýznamější výsledky patří: 5-násobný mistr světa KATA (W.K.A. a I.A.S.K.A.), vítěz US OPEN (Orlando - USA), 2x titul mistr Evropy, finallista mezinárodních domácích a zahraničních soutěží, mistr ČR, 10-násobný vítěz CZECH OPEN. Pokusíme se v budoucnu uvést počet dalších medailí a pohárů.

REKORD
-
nejrychlejší vítězství v KUMITE st. žákyň:
- 12 vteřin trvalo Nikole Krátké než vyprovodila svoji soupeřku z tatami, vítězí 9:0, na soutěži GRAND PRIX Hradec Králové 2005
- nejrychlejší vítězství v KUMITE st. žáků: - 17 vteřin trvalo Lukáši Honcovi zdolat svého soupeře vítězstvím 6:1 (dle starých pravidel) v r. 2003 v Litomyšli na Východočeském poháru.

Bojuj do konce - nikdy to nevzdávej!
- NP Nymburk 2007 - opět Nikola Krátká 2 vteřiny před koncem zápasu prohrává 0:1, zápas je přerušen a Niki je napomínána za kontakt. Po zahájení zápasu rozhodčím startuje do soupeřky a přesnou kombinací zakončenou kopem mawaši geri džódan boduje, gong končí zápas a Niki otočí výsledek na 3:1.
(v brzké době budete moci tuto akci shlédnout na těchto stránkách = videozáznam včetně záběru časomíry). 

- nejvíce titulů mistra ČR
vybojovala v žákovských, dorosteneckých a juniorských kategoriích Petra Vávrová = 8x

- největší karatistická rodina v ČR
s největší pravděpodobností je rodina Krátkých největším karatistickým klanem v ČR. Oddíl KARATE TEAM KCK má více jak 150 aktivních členů a z toho 23 karateků jsou z jedné rodiny :)

Žebříček našich závodníků najdete na:
http://www.karaterec.com/cz/catalog_club.php?c_id=34&competitors=1